Implanty wykonane w Rzeszowskim gabinecie stomatologicznym

14. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

Implanty zębowe to idealna metoda, aby zachować piękny i naturalny uśmiech. Mają zdecydowaną przewagę nad tradycyjną protezą, którą trzeba wyjmować, czyścić, a często jest ona po prostu niewygodna w użytkowaniu i powoduje ból. Implanty powinien wykonać przeszkolony i certyfikowany dentysta. Rzeszów posiada kilka gabinetów protetycznych (dentysta-stomatolog.com), które mają w swojej ofercie taką usługę. Aby znaleźć opinie o gabinetach najlepiej wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: profesjonalny stomatolog Rzeszów. Trwałe implanty tytanowe stosowane są od 1965 roku. Tytan jest materiałem, który ma częste zastosowanie w chirurgii. Jego główną zaletą jest niezwykła trwałość. Implanty są umieszczane w dziąśle, co nie jest bolesne, gdyż pacjent jest pod wpływem silnego znieczulenia. Następnie następuje proces integracji tkanki kostnej i tytanowego wszczepu, który może trwać do kilku miesięcy. Nad dziąsłem wystaje jednak część tytanowej śruby, która zostaje przykryta tymczasową koronką, aby nie była widoczna i nie powodowała dyskomfortu pacjenta. Po zabiegu przez pewien czas zabronione jest spożywanie twardej żywności, która mogłaby spowodować przesunięcie implantu i jego krzywe wrastanie. Powierzchnia tytanowego implantu jest szorstka i specjalnie wytrawiona, co przyspiesza znacznie czas gojenia rany.

Alternatywą dla tytanu są implanty cyrkonowe, nazywane również ceramicznymi. Jest to najbardziej nowoczesna i estetyczna forma implantów używanych w protetyce. Materiał z którego przygotowany jest implant bardzo przypomina ludzką tkankę zębów, a jest zdecydowanie trwalszy i nieporównywalnie odporniejszy na ścieranie. Implanty cyrkonowe są cenione jednak przede wszystkim za wysoką zdolność prawidłowego wiązania z tkanką kostną. Materiał ten nie jest też wrażliwy na zmianę temperatury w ustach i spożywanie kwaśnych produktów. Sam też nie zmienia smaku spożywanego jedzenia. Ponadto implanty ceramiczne nie przewodzą prądu i nie wykazują negatywnych rekcji z innymi materiałami. W przypadku uczulenia na tytan, które zdarza się niezwykle rzadko, konieczne jest zastosowanie implantów cyrkonowych. Pomimo mniejszej trwałości są zdecydowanie bardziej estetyczne, gdyż ich kolor przypomina kolor zęba. Kolejną zaletą jest też koszt zabiegu. Implanty cyrkonowe są dużo tańsze od tytanowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>